Archivace v kanceláři

Archivace v kanceláři
Pro přehledné uspořádání dokumentů, smluv a dalších tiskovin se v kancelářích používají nejrůznějším obaly, spisové desky, rozlišovače, archivační boxy a další potřeby.
Možná znáte a ve vaší kanceláři využíváte pořadače Leitz. Jsou kvalitní a spolehlivé a přesto mohou nabídnout ještě o něco víc než ty obvyklé typy. Novinkou na trhu je unikátní patentovaná páková mechanika, díky které máte možnost překlopení páky o 180°. Tento vylepšený mechanismus umožňuje ukládání na obě strany, protože páka nepřekáží.  Založíte tak větší množství dokumentů najednou. To znamená o 50% širší otevření a o 20% rychlejší zakládání. Proslulá kvalita těchto pořadačů u všech částí mechaniky je samozřejmostí a navíc je u nich poskytována záruka 5 let.  I při velmi častém používání jsou tyto pořadače velmi spolehlivé a fungují bezchybně. Na trh jsou dodávány v různém barevném provedení. 
Dalším typem pořadačů jsou Esselte pákové plastové pořadače. Mají celoplastové potažení, hřbetní kapsu a jsou určeny pro formát dokladů A4. Také jsou dodávány v různých barvách od bílé přes červenou až po černou.
Krásné dekorativní pákové pořadače dodává na náš trh firma Herlitz. Okouzlí vás potiskem ovoce v atraktivních barvách a motivech. Určeny jsou taktéž pro formát A4, mají pákovou mechaniku a šířka jejich hřbetu je 80 mm.
Existuje celá další řada pořadačů například prezentační čtyřkroužkové, dále pákové pořadače polypropylenové, závěsné pořadače, kartonové kroužkové pořadače, mobilní pořadače atd.
Spisy, smlouvy a dokumenty lze také ukládat do nejrůznějších spisových desek, jako například kartonové desky s tkanicí, spisové desky s tkanicí, spisové desky se šňůrkou, kartonové desky s gumičkou, prešpánové papírové desky s 3 chlopněmi i s gumičkou atd. Možnost volby, jak ukládat vaše dokumenty je opravdu široký.
K lepšímu roztřídění písemností používejte dále etikety, které pak nalepíte na hřbety desek, složek nebo pořadačů. Etikety na zakladače dobře drží.  Počítačem vytvořený popis pořadačů vypadá profesionálně a zároveň vám poskytne rychlý přehled o uložených písemnostech. Etikety na pořadače se vyrábějí v různém provedení, například bílé, dále speciální pro inkoustové a laserové tiskárny a také pro kopírky. Jiný druh etiket si můžete pořídit na CD a DVD.

Příslušenství pro archivaci naleznete zde http://vybavujeme-kancelar.cz/kancelarsky-nabytek/kancelarska-technika/archivace

Foto – zdroj: accessstorage.com, wag.de, img.ehowcdn.com.