Čím si vybavit domácí pracovnu?

Čím si vybavit domácí pracovnu?

Kvalitní pracovní prostředí, to je především klid na práci a nutné, ale kvalitní vybavení. K tomu neodmyslitelně patří dobrá židle, dostatečně velký pracovní stůl a v současné době i fungující počítač.
V poslední době roste počet těch, kteří vykonávají svou práci z domova. Je to celosvětový trend, který zaznamenává boom i u nás. Je tedy jasné, že se tomuto novému požadavku muselo podřídit již mnoho domácností. Při práci z domu se může jednat jak o úkoly příležitostné, které si zaměstnanec přináší domů ze svého pracoviště, tak i o práci z domova na plný úvazek. Vždy však potřebujete, aby  byly splněny alespoň 3 základní požadavky, a to: mít na čem psát, na čem sedět a mít k dispozici  prostor pro sebe, kde nebudete rušeni a můžete se na své pracovní úkoly plně soustředit.   
Zdravé a pohodlné sezení vám nabídne pouze kvalitní židle, která bude dokonale přizpůsobitelná poloze vašeho těla, ale zároveň bude plnit funkci dostatečné opory. Na tomto kusu nábytku rozhodně nešetřete, a zvláště pak v případě, že pracujete výhradně z domu.  Nad investicí se dobře zamyslete, věnujte se výběru opravdu kvalitního nábytku, neboť budete na této židli trávit převážnou většinu dne. Pracovní židle by jednoznačně měla umožňovat výškové i polohovatelné nastavení sedací plochy i opěráku. 
Pracovní stůl vybírejte s hladkou a tvrdou pracovní deskou.  Deska stolu by neměla být lesklá, aby se od ní neodráželo světlo. To by vás při práci mohlo oslňovat. Výška pracovního stolu závisí nejen na výšce vaší postavy, ale i na povaze činnosti, kterou u stolu budete vykonávat.  Při práci vsedě, s počítačem se výška stolu pohybuje obvykle mezi 70 a 74 cm, při práci ve stoje je doporučována výška stolu okolo 88 cm, například pro přesné hodinářské práce, zpravidla však ještě výše, a to od 80 do 115 cm. Využít můžete také nejrůznější přídavné stoly a stolky, pojízdné kontejnery jako úložné prostory atd.
Nepodceňujte ale ani velikost pracovní plochy stolu. Ať je stůl jakkoli velký, obvykle stejně po čase zjistíte, že na něm máte málo místa. Promyslete, co na něm skutečně opravdu všechno musíte mít, co na něm bude trvale, a co může mít své místo třeba jen poblíž. V některých případech je důležité vyčlenit si na pracovním stole i prostor pro psaní rukou, nejen pro počítač, klávesnici a myš s podložkou.

http://www.vybavujeme-kancelar.cz/kancelarsky-nabytek/

Foto- zdroj: marriageandbeyond.com, messagenote.com, homeofficedesignblog.com.