Co se skrývá pod pojmem kvalita

Co se skrývá pod pojmem kvalita

Kvalita jako pojem je odvozena z latinského termínu „qualitas“ což vlastně znamená „složení“ nebo vlastnost“. Podle DIN EN ISO 8402 „Kvalita je souhrn vlastností (a hodnot vlastností) jednotky vzhledem k jejich vhodnosti plnit stanovené a předpokládané požadavky.“ Důležité je uvědomit si však, že tyto požadavky jsou u každého z nás, jako zákazníka, odlišné.
A u nás ve firmě si právě dobře uvědomujeme, že je-li kvalita produktu a služeb dobrá, zákazník se na nás obrátí opakovaně a s plnou důvěrou. Pokud se zeptáte našich zákazníků, co si pod pojmem kvalita představují, určitě vám sdělí, že pro ně to znamená spolehlivost firmy, dobrou cenu v poměru ke kvalitě nábytku, dobré mechanické i fyzikální vlastnosti výrobků, plnění stanovených funkcí jednotlivých nábytkových kusů, jeho odolnost, trvanlivost, nerozbitnost a schopnost odolávat každodenní zátěži.
Je to logické, neboť za kvalitu lze považovat vše, co na produktu či službě zákazník očekává a také co si za vlastní finanční prostředky kupuje.
Je pochopitelné, že i zákazníci se mohou chovat různě a stejně tak mohou mít z hlediska náročnosti na produkt různé požadavky. V takovém případě slouží nám i jim nejběžnější metoda, kterou je možné v obou těchto případech použít, a to srovnávání. Porovnávají se jednotlivé parametry služeb i produktů. Základní charakteristikou, která se porovnává a platí pro všechny zákazníky, výrobce i produkty a služby, je cena. Cena je důležitým měřítkem, neboť je vyjádřena exaktně, a to konkrétním přesně daným číslem, které si všichni umíme představit a víme, co znamená, můžeme ho srovnat s konkurencí a vztáhnout ho k něčemu konkrétnímu.
Proto jsme měli i u nás ve firmě od začátku jasno v tom, že nechceme nic jiného, než nabízet našim zákazníkům kvalitu, dobré užitné vlastnosti našich produktů, jejich dlouhou životnost a tomu by měla odpovídat právě i cena našich výrobků. Stejně tak si zakládáme i na tom, abyste byli spokojeni i s našimi službami, jako jsou poskytování informací, dovoz a montáž nábytku zkušenými a vyškolenými pracovníky, kompletní úklid místa po montáži a stejně tak i rychlé a kvalitní vyřízení případných reklamací. Jsme tu, abychom uspokojili i potřeby těch nejnáročnějších zákazníků. Jsem tu pro vás!

http://vybavujeme-kancelar.cz/jak-se-nabytek-dostane-ze-skladu-do-vasi-kancelare

Foto – zdroj: ajaxbusinessinteriors.com, office-turn.com, techmacro.com.