Děrovačky a sešívačky

Děrovačky a sešívačky

Dávno už nenajdete nejspíš žádnou kancelář, kde by se zaměstnanci obešli bez tak samozřejmých kancelářských pomůcek, jako jsou děrovačky a sešívačky. Přesto, že současná doba přeje přenosům dat pomocí nejrůznějších technologií, kterými jsou hlavně internet a mobilní operační systémy, stále ještě ve velké míře většina kancelářských pracovišť používá i nadále klasický papír, tiskárny a kopírky. A právě proto se ukazují jako nezbytné pomůcky i sešívačky a děrovačky. 
Současné ergonomicky vyráběné děrovačky i sešívačky potřebují mnohem menší lidskou sílu k tomu, aby plnily svou funkci. Jsou elegantní a provedené v moderním designu, který jde zcela s dobou a současnými moderními trendy v oblasti kancelářského vybavení. Vyrábějí se v celé paletě barev od modré, přes růžovou až po černou. Na některé jejich části, zvláště svrchní díly pláště je dokonce využit recyklovaný materiál, takže jsou šetrné k prostředí. Středové části jsou vyráběny z kovu, tak je zajištěna stabilita této středové konstrukce. Jejich děrovací kapacita je dokonce tak velká, že pojmou až 30 listů naráz. Pro přesné a velkokapacitní děrování jsou tu ještě mnohem výkonnější modely jako například děrovačka  REXEL HD2150 v kombinaci stříbrné a černé barvy, která má kapacitu děrování až 150 listů.
Sešívačky ke svému zdárnému fungování potřebují jako náplň drátky, které zachytí k sobě například až 20 listů papíru. Tyto drátky bývají obvykle součástí balení. Některé stolní kancelářské sešívačky jsou dokonce elektrické, napájené adaptérem anebo bateriemi typu AA. Díky posuvnému mechanismu na nich můžete měnit hloubku vkládání papíru a světelná signalizace je spolehlivým ukazatelem prázdného zásobníku. Příkladem spolehlivého fungování je elektrická sešívačka REXEL OPTIMA 220. Pokud do ní budete používat drátky Optima, které jsou s ní zcela kompatibilní, jedná se o garantovanou technologii zabraňující zaseknutí.  V děrovačce je rovněž integrovaný rozešívač drátků. 

http://vybavujeme-kancelar.cz/kancelarsky-nabytek/kancelarska-technika/derovacky-a-sesivacky

Foto – zdroj: ryman.co.uk, arlmfg.com, bostitchoffice.com.