Designové topení do vaší kanceláře

Designové topení i do vaší kanceláře

Je pravda, že na topení pohlížíme většinou ze stránky užitné nikoli estetické, avšak moderní designová topidla dokládají jasně skutečnost, že topení může nejen dobře hřát, ale i skvěle vypadat.
Současné možnosti trhu jsou dostatečně široké a pestré na to, aby uspokojily i nemalé požadavky na vytápění kancelářských prostor. Elegantní topení i pro vaši kancelář již dávno není předmětem dlouhých dohadů anebo hry na schovávanou. Současná designová topidla je možné rovnou využít jako praktické dekorace. Kromě funkce ohřevu vzduchu v kanceláři mohou s úspěchem plnit například i funkci moderního obrazu. Vhodně zvolený materiál designově pojatého topení může být skvělým doplňkem i ke kancelářskému nábytku, který jste již pořídili anebo se pořídit chystáte.
K zmíněné nabídce designového topení lze zařadit například teplovodní topná tělesa Square viz obr. č. 3 nebo Agorá viz obr. č. 2, které lze zařadit mezi deskové a trubkové radiátory. Ovšem designové provedení současných otopných těles je tak netradiční a zajímavé, že z jejich nabídky vám bude doslova přecházet zrak. Zdaleka není zapotřebí vybírat však jen z hotové nabídky, pokud máte zájem pořídit do vaší kanceláře něco zvlášť originálního, je možné využít nabídky prodejců, kteří jsou schopni rozšířit výběr o nabídku radiátorů doslova šitých na míru vaší kanceláře.  Je možné vybavit tak velmi zajímavým způsobem například i kancelář, která se nachází v prostorách se skosenými stěnami.
Na výběr máte tři nejčastější možnosti v současnosti využívaného topení: teplovodní, elektrické a kombinované. U teplovodního topení je jasné, že celý topný systém je naplněn kapalinou, převážně vodou. U elektrického topení je každé z topných těles naplněno speciálním roztokem a každé z těchto těles pak může pracovat samostatně. U kombinovaného topení se jedná v podstatě o teplovodní systém, kdy některé z těles je možné doplnit o elektrickou topnou tyč, ta pak ohřívá vodu v příslušném tělese.  Jako příklad kombinovaného ohřevu uvádíme designové topení Ad Hoc Piggy viz obr. č. 1.
Při výběru topení do vaší kanceláře je především nutné řešit potřebný výkon, velikost, tvar a materiál otopného tělesa, typ připojení a volbu doplňků jako jsou například termostatické sady pro regulaci a připojení.

http://www.vybavujeme-kancelar.cz/kontakty

Foto- zdroj: image.architonic.com, put.edidomus.it, edilportale.com.