Dřevěný kancelářský nábytek

Dřevo, jako materiál z přírody bylo vždy velmi oblíbené a přímo se k výrobě nábytku nabízelo. Vždy bylo a také bude cenným truhlářským materiálem. Díky specifické textuře dřeva je nábytek z něho vyrobený vždy specifický a vzhledově velmi zajímavý. Textura je typická vždy pro určitý řez a druh dřeva. V nábytkářství je velmi ceněna například kořenicová struktura, to znamená místo mezi kmenem a kořeny. 
Při výrobě nejen kancelářského, ale i všech ostatních druhů nábytku se zvláště sledují určité mechanické vlastnosti dřeva zejména pevnost, pružnost a tvrdost, která je u různých druhů dřeva odlišná. Nejlepším kritériem pro posuzování dřeva je jeho hustota. Vyjadřuje se  podílem hmotnosti dřeva a  jeho objemu. Mechanické vlastnosti dřeva jsou u různých druhů rozdílné.
Dřevo má však i jisté nedostatky, nelze z něj vyrobit materiál větších ploch, aniž by bylo nutné jej nejdříve rozdělit na části menší a až poté tyto spojit do materiálu velkoplošného. Podle velikosti se rozlišují hlavní druhy velkoplošných vrstvených materiálů na překližované  a vrstvené masivní materiály a aglomerované materiály. 
Jestliže se zaměříme na kategorii překližovaných vrstvených masivních materiálů, je třeba zmínit, že tyto si na rozdíl od třískových a vláknitých desek zachovávají vzhled přírodního dřeva.  
Výtvarný dojem z použité dřeviny hraje natolik zásadní roli, že při výběru často převládne nad technickými vlastnostmi dřeviny.
Kvalitní kancelářský nábytek ze dřeva přináší nejen kýžený pěkný vzhled, ale i zlepšenou funkčnost. Únosnější desky o síle až 25 mm zajistí stolům lepší pevnost po celé délce jejich horní desky. Všechny části nábytku, i ty vnitřní jsou dokonale zapracované, tudíž pohledově totožné.
Padne-li vaše volba při výběru kancelářského nábytku právě na nábytek dřevěný, jistě se to pozitivně projeví ne celkovém designovém vyznění vaší kanceláře, ale také samozřejmě na vaší spokojenosti. Pořídíte si tak nábytek spolehlivý, kvalitní a navíc velmi elegantní.

http://vybavujeme-kancelar.cz/kancelarsky-nabytek/kancelarske-skrine/roletkove-skrine


Foto – zdroje: cozyfurniture.com, besthomedecorators.com, andreafay.co.uk.