Ekologické chování v kanceláři

Ekologické chování v kanceláři

Kromě třídění odpadu, které je dnes již běžnou každodenní součástí ekologického chování v kancelářích, jsou tu i další formy, jak se chovat ekologicky a s ohledem na přírodní zdroje.
Aniž bychom si to uvědomovali, mnohé produkty denní potřeby v kancelářích mohou anebo již dokonce jsou vyráběny z ekologických materiálů, které jsou recyklované a následně dále v přírodě snadno rozložitelné. Může se jednat například o nejrůznější spisové desky, papíry, složky, bloky, rychlovazače, pořadače, lepicí pásky, balící materiály, to vše a mnohé další může být vyrobeno z recyklovaného a recyklovatelného materiálu. Jde tedy jen o to využívat je při nákupu zboží pro kancelář a využívat také služeb těch dodavatelů, které ve své nabídce mají eco-friendly výrobky.
Pro příklad uveďme lepicí pásky Scotch Magic 900, které jsou baleny ve 100% recyklovaných kartonech, lepidlo obsažené v páskách  je na vodní bázi, páska samotná pak vyrobena z přírodních  materiálů a dutinka pásky ze 100% recyklovaného kartonu.
Dalším dobrým příkladem je to, jak vhodným způsobem zajistit pitný režim pro vaši kancelář.  Pro dodržení pitného režimu není nutné na kancelářská pracoviště nakupovat ve velkém množství minerálky anebo balené vody v  1,5litrových plastových lahvích, je možné zajistit pro kancelář vodu rozváženou ve velkých plastových barelech.
Věděli jste například, že odběr energie ze sítě pokračuje i po odpojení vašeho mobilu z nabíječky? Nenechávejte tedy nabíječku v zásuvce, pokud je váš mobil již nabitý, nabíječka zbytečně odebírá další a další energii.
Pokud vymalujete svou kancelář ve světlých pastelových barvách, podaří se vám ušetřit na nákladech za osvětlení v místnosti.  Světlé barvy výmalby pomáhají odrážet sluneční paprsky, a tak nebudete muset často rozsvěcet předčasně. Navíc některé interiérové barvy mají tu moc, zvýšit pohledově teplotu v místnosti až o 6°C, v zimě ušetříte za vytápění.
Velké množství energie se dá ušetřit i tím, že alespoň na hodinu denně vypnete v kanceláři klimatizaci. Úspora energie za celý měsíc se velmi brzy projeví.
Možností, jak se v kanceláři chovat ekologicky je tedy mnoho, postačí pouze začít je využívat.

http://vybavujeme-kancelar.cz/kancelarsky-nabytek/kancelarska-technika

Foto – zdroj: greensolutionsmag.com, businessfinancestore.com, heartlandwaste.com.