Flipcharty a mobilní tabule

Flipcharty a mobilní tabule

Kancelářské prostředí, to není jen místnost vybavená nábytkem, je to prostor, který vyplňují předměty pomáhající nám při každodenní práci, pracovní pomůcky, bez kterých se neobejdeme a také předměty, které nám práci usnadňují.
Jedním z těchto typů předmětů jsou flipcharty, které si získaly svou oblibu zvláště ve školících místnostech, školách a na prezentačních akcích.  Obvyklé modely mají kovový rám a tabuli s magnetickým popisovatelným povrchem a také lištu na odkládání popisovačů. K běžnému vybavení flipchartů patří dále univerzálně nastavitelné háčky pro zavěšení flipchartových  papírů. U některých vybraných modelů se můžeme setkat i s výsuvnými rameny pro přichycení popsaných papírů.  Obvyklé určení je pro EURO formát papíru 70 x 100 cm. K flipchartům se dodávají speciální papírové bloky buďto čistě bílé, nebo mřížkované nejčastěji v balení po 25 listech. Po balení nebo v sadě lze zakoupit i popisovače na flipcharty, jejichž inkoust je na vodní bázi a nepropíjí se papírem, navíc je naprosto bez zápachu. Funkčnost otevřeného značkovače je až 1 týden.
Dalšími vhodnými pracovními pomůckami pro mnohé kanceláře jsou mobilní otočné oboustranné tabule. Snadnou manipulaci s nimi zajišťuje stojan na kolečkách.  Pro stabilizaci celé tabule jsou kolečka vybavena brzdami.  Rám celé tabule je pevný, hliníkový. Po celé šíři tabule je na její spodní straně umístěna odkládací police na psací potřeby.  Magnetický povrch umožňuje přichycení poznámek pomocí magnetů. Bílý lakovaný povrch nechává vyniknout za sucha stíratelné popisovače. 
Lakování povrchu je na tabuli zajištěno z obou stran.
Do prostor, kde se prezentace připravují předem, jsou vhodné také otevírací popisovací tabule. Rozevíráni tabule umožňují kovové panty, navíc existuje možnost zajištění tabule v uzavřené poloze, a to za pomoci imbusového klíče. Balení obsahuje rovněž montážní materiál k přichycení tabule ke zdi.

http://vybavujeme-kancelar.cz/kancelarsky-nabytek/kancelarska-technika/flipcharty
Foto – zdroj: businessfurniture.co.za, affordableoffice.com.au, aaandcaudio.co.uk,