Interiér kanceláře

Interiér kanceláře z hlediska vlivu na člověka

Polohu stolu bychom nikdy neměli volit tak, abychom seděli zády ke hlavním vchodovým dveřím. Při sezení v kanceláři je více než vhodné zvolit polohu i vzhledem k orientaci oken v místnosti. Pokud je to možné, neseďte k oknu ani čelem ani zády. Sedět čelem k oknu není vhodné, pokud se z okna nabízí výhled, který by vás rozptyloval a odváděl vaši pozornost od práce.  Pokud si přesto přejete sedět čelem k oknu, dejte na okenní parapet alespoň květinu.
Sedí-li totiž člověk zády k oknu nebo ke dveřím, podvědomě si tak navozuje pocit určitého neklidu, neboť neví, kdo do dveří vchází anebo co se za nimi děje.  Ostatní polohy za pracovním stolem jsou přijatelné, jakmile sedíte alespoň tak, že máte stěnu pokoje za sebou a vidíte ke vchodovým dveřím, třeba jen bočně. Za zády pak můžete mít na volné stěně nástěnku s poznámkami a pro evidenci úkolů nebo poličky k ukládání pracovních dokumentů atp. Policemi, skříňkami a pomyslnou zdí vytvořenou  z pracovního stolu, lze opticky oddělit takovouto plochu místnosti jako prostor výhradně určený  k pracovní činnosti.
Pracovní prostor v okolí stolu a za ním by měl být maximálně přizpůsoben po praktické stránce svému účelu. Vhodné je vytvořit si nejrůznější odkládací plochy v dosahu sezení. Ke splnění pracovních  úkolů je obvykle potřeba mít po ruce poměrně velké množství nejrůznějších materiálů, které je nutné někam odkládat.
V prostoru kanceláře je dobré udržovat pořádek, na pracovním stole by nemělo být nic jiného, než projekt nebo úkol, na kterém momentálně pracujete.  Jen tak bude pracovní prostor účelný a přehledný.

kvalitní kancelářský nábytek do Vaší kanceláře naleznete na těchto stránkách http://vybavujeme-kancelar.cz/vybaveni-kancelare-za-hranice-e-shopu

Foto: zeospot.com, whatishomeimprovement.com, motiqonline.com.