Jak na kabeláž v kanceláři

Jak na kabeláž v kanceláři

Je více než pravděpodobné, že stejně tak jako v jiných kancelářích, i u vás se to hemží nejrůznějšími kabely a prodlužovacími šňůrami, což vám začíná komplikovat práci i život. Kromě toho, že je tato situace nepříjemná a nepraktická, může být i nebezpečná.   Může se totiž přihodit, že přetížené zásuvky budou vyhazovat pojistky, a to se jak známo děje vždy v tu nejnevhodnějších chvíli.
Jak tomu tedy předejít? Bude to chtít vyzrát na kabeláž a do kanceláře pořídit zařízení nebo pomůcky či rovnou takový kancelářský nábytek, který je na tuto situaci připraven a opatřen držáky kabeláže. 
Kabely vedoucí od počítačů, telefonů, nabíjecích zařízení na mobily atd., to vše lze šikovným způsobem ukrýt, a to nejen pod stůl.  Této situaci lze však i předcházet díky optimálně promyšlené elektroinstalaci.
K připevnění na kancelářský stůl slouží takzvané kabelovodiče.  Jedná se o držáky, které jsou snadno přišroubovatelné k dolní zadní části pracovní desky stolu.  Moderní pracoviště již bývají obvykle vybavována speciálním typem stolů, které mají drátěné nosiče na kabely již integrované.
Konce prodlužovacích šňůr je možné uschovat za pouzdra pro kabely.  Jsou vyráběny v samolepícím provedení a tudíž je lze snadno připevnit například k zadní straně nejen kancelářského nábytku. Hodí se i do domácností, jsou vyráběny v různých tvarech a barvách. Šňůry a zásuvky uschované uvnitř těchto pouzder se vyhnou i hromadění nánosu prachu.
Pokud například v nově vybavovaných kancelářích využijete speciální elektrické lišty, které umožňují průběžné přidávání a odebírání zásuvek právě tehdy, kdy je to zapotřebí, vyhnete se i nepříjemnému sekání do zdí. Tyto lišty se pokládají po obvodu zdí a vy pouze závěrem vložíte mobilní zásuvku na takové místo, kde vám to bude nejlépe vyhovovat. Pak již můžete v klidu pracovat bez jakýchkoli obav z úrazu. 

http://vybavujeme-kancelar.cz/kancelarsky-nabytek/prislusenstvi-kancelarsky-nabytek/prislusenstvi-pro-stoly

Foto – zdroj: fmmagazine.com.au, officeman.co.uk, howshouse.com