Jednací stoly

Klienti, zákazníci, případně 2 – 4 návštěvníci bývají obvykle přijímáni u jednacího stolu. Výška jednacího stolu je doporučována stejně jako u stolu pracovního, tedy v rozmezí 72 až 75 cm od podlahy. Obvykle bývá dovybaven minimálně dvěma křesly bez područek.
Jednací stoly často navazují na stoly pracovní, v takovém případě mohou mít nejrůznější půdorysné tvary – obdélník, čtverec, půlkruh, elipsa, třičtvrtěkruh nebo kruhová výseč atp. Vždy se dají doplnit takzvanými přístavnými stoly v různých tvarech a výsečích.
Co se týče půdorysné plochy stolu  měla by účastníkům jednání umožnit pohodlnou manipulaci   s kancelářskými dokumenty a složkami o velikosti formátu  A4 až A3. V určitém specifickém případě by se na jednací stůl měl vejít například i výkres formátu  A2. 
Pokud se nepodává občerstvení jinde, mělo by na něj zbýt patřičné místo na jednacím stole. Skleničky  a šálky na nápoje a talířky lze umisťovat taktéž na nejrůznější servírovací stolky  anebo snížené odkládací  čí výsuvné plochy. Množství jednacích stolů je dnes běžně takovými plochami vybavováno.
Není-li bezpodmínečně nutné, aby se jednání s klienty odehrávalo u jednacího stolu, je možné použít izolovaný stůl nejlépe s možností změny výšky horní desky. Takovou možnost nabízejí například stoly s lamino podnoží vyráběné naší firmou. Právě tyto stoly mají výškově nastavitelné nohy umožňující  vyrovnání a usazení stolu, jejich výška je tedy regulovatelná. Na výsledném příjemném vzhledu to stolům nikterak neubírá, neboť je tento mechanizmus z designových důvodů řešen jako skrytý – integrovaný do boku stolu.
Stabilní konferenční výška stolu  50- 60 cm nad podlahou není příliš vhodná, pokud jsou v kanceláři masivní křesla s nízkým sedákem.  K takovému typu stolku se hodí spíše lehká univerzální jednací křesílka, se kterými se snadno manipuluje. Návštěvníkům se obvykle špatně vstává z nízkých křesel a nemusí se v nich cítit dobře ani při konzumaci nápojů nebo dalšího občerstvení.

 

Kvalitní a funkční jednací stoly naleznete také na této adrese http://vybavujeme-kancelar.cz/kancelarsky-nabytek/kancelarske-stoly/jednaci-stoly

 

Foto: epicturs.com, nabolsi.net, askfurniture.com.