Kancelářské doplňky

Z funkčního hlediska jsou kancelářské doplňky spíše opomenutelnými prvky kanceláří a jejich  význam je spíše v estetické hodnotě než ve funkčnosti. Mohou však zpříjemňovat práci a  doplňovat pracovní prostředí, zvláště pokud jsou nápaditě designově provedeny.
Mezi kancelářské doplňky lze zařadit například držák mobilního telefonu, hodiny, nejrůznější zásobníky, podložky a třeba i rámečky s fotografiemi, pokojové květiny, ale také vyloženě technické pomůcky jako děrovačka, zásobník na lepicí pásku, odpadkový koš, zarážky na knihy atd.
Interiér kanceláře bývá obvykle vybaven i nástěnnými hodinami, které by měly být alespoň trochu elegantní. Některé lépe vybavené modely disponují třeba i teploměrem a vlhkoměrem. Napájení takových hodin je obvykle na tužkové baterie.
Když přijde podzim a plískanice, neměl by chybět praktický věšák na svrchníky a odkládací prostor na deštníky. Moderní věšáky jsou obvykle v kombinaci kov a dřevo, vybavené těžkou základnou zajišťující stabilitu. Před vstupními dveřmi najde své opodstatnění rohožka.  
Hodit se mohou také nejrůznější zásobníky a stojany na prospekty. Nejčastěji bývají vyrobeny z kovu a dodávané bývají obvykle v demontovaném stavu. Kapsy nebo zásobníky na tiskoviny bývají v rozměrech takových, aby se do nich pohodlně vešly prospekty formátu  A4 a A3.
Často se v kancelářích setkáváme také s plánovacími tabulemi, informačními tabulemi a  popisovacími tabulemi. Na přepravu většího množství šanonů se může hodit kancelářský vozík na šanony na kolečkách například se dvěma policemi o nosnosti až 120 kg.
Třídící boxy a moduly vám pomohou uchovat v dokumentech pořádek. Vyrábějí se nejčastěji z tvrzeného plastu v různých barvách pro možnost snadnějšího rozlišení dokumentů. Pro kanceláře s velkým počtem a množstvím dokumentů se mohou stát záchranou archivační otočné skříně na pořadače. Při běžném použití archivační skříně nebo regálů na pořadače potřebujete prostor kolem 2m2. Díky vrstvení pater na sebe lze vytvořit až šestipatrovou archivační otočnou skříň.

Kvalitní kancelářské doplňky naleznete na tomto odkazu http://vybavujeme-kancelar.cz/kancelarsky-nabytek/kancelarska-technika

Foto – zdroje: modern-sophisticate.blogspot.com, blog.shoplet.com, jsonline.co.uk,