Kancelářské regály na šanony

Kancelářské regály na šanony

Kancelářské prostory, stejně jako žádné další nejsou nafukovací a vzhledem k množství dokumentů, které je třeba delší dobu skladovat, je nutné do kanceláří pořizovat také archivační regály, které optimálně využijí daný prostor a umožní řádnou archivaci dokumentů.
Policové regály speciálně navržené pro skladování šanonů mají právě tu vhodnou výšku pro klasické regálové sestavy.  Počet polic zajišťuje mezi nimi dostatečný mezipolicový prostor standardizovaný na výšku šanonů.  A právě díky tomu lze optimálně využít skladovací prostor, který má kancelář k dispozici.  
Ke skladování spisů je naprosto dostačující nosnost těchto polic stanovená na 80 kg. Šířka regálů má klasický rozměr 1 m. Police bývají výškově stavitelné v rastru 25 mm. Regál je šroubovaný a je možné jej rozšiřovat pomocí přídavných polí. Uprostřed regálů je možné nastavit také střední dorazovou lištu, která zabraňuje prostrčení šanonu. Na bočních stranách jsou další zábrany proti přepadnutí šanonů.
Na výběr jsou 2 varianty povrchové úpravy rámů a polic šanonů. Pozinkovaný povrch je vhodný především k využití ve skladech a archivech a lakovaný povrch, nejčastěji v šedé variantě barvy RAL 7035 je vhodný právě pro umístění v kancelářích a interiérech.
Existuje však celá řada dalších možností, jak a na čem skladovat šanony. Mezi další typy regálů řadíme šroubované policové regály FIX, které jsou rovněž vhodné zvláště pro prostory archivů. Jsou pevně šroubované, mají velkou nosnost a rozměry.  Podle skladovaných předmětů je možné vybírat z širší nabídky nosnosti, například 100 kg, 230 kg anebo 330 kg.  Šroubovatelná konstrukce regálů v těchto případech zajišťuje jejich dostatečnou pevnost. Povrchová úprava je zajištěna pozinkováním a regály je možné rozšiřovat pomocí přídavných polí a také dokoupením dalších polic. Navíc mohou být regály doplněny o dělící přepážky a ohrádky. Stabilně bývají dodávány s pěti policemi.
V nabídce obchodů vybavujících kanceláře jsou i další typy regálů jako například zásuvné policové regály, regály na šanony s bočními stěnami, pozinkované regály s policemi ze surové dřevotřísky a možná je také výroba celodřevěných regálů, které se stávají designovým doplňkem kancelářských prostor, jejich nosnost je však výrazně nižší. 

http://www.vybavujeme-kancelar.cz/kancelarsky-nabytek/kancelarske-skrine...
Foto – zdroje: jproducts.ie, ergonova.lt, img.directindustry.com.