Knihovny a úložné prostory kanceláře

Pro obvyklou kancelářskou administrativu se klasicky nejvíce využívají šanony a také nejrůznější boxy a krabice v decentních designech. A všechny tyto pořadače a dokumenty je zapotřebí někam ukládat. K tomuto účelu skvěle poslouží knihovny. Ty mohou být samozřejmě v různém materiálovém i velikostním provedení.

Knihovny často využívají i principu vestavěného úložného prostoru navrženého na míru a právě díky tomu máte možnost zařídit si vybavení kanceláře také na míru a podle vámi přesně zadaných požadavků včetně volby materiálu.

Při výběru úložných prostor se rozhodujte podle typu nábytku v kanceláři. Buďto pořiďte knihovnu rovnou v kompletu s ostatním nábytkem anebo dodatečný výběr knihovny přizpůsobte materiálu již zvolenému a na doplňkové úložné prostory pak volte taktéž shodné materiály, buďto dřevo, plast nebo kov.

Pokud to prostor umožňuje, postavte do kanceláře samostatný kus nábytku, jako například příruční stolek, který vám pomůže rozšířit úložnou plochu v kanceláři.

V prostředí domácí pracovny je možné více s prvky knihovny experimentovat, avšak v klasických kancelářských prostorách bude zapotřebí dodržet jistý styl a sladění.

Pokud do kanceláře nechcete volit knihovnu, ale spíš použít skříň jako krytý úložný prostor,  uplatněte v hlubokých skříních  výsuvné police, zásuvky s tlumeným dojezdem anebo výklopy s přepážkami. Do zásuvek lze umístit nastavitelné příčky. Existují i jednoduché policové systémy, které lze umístit rovnou na stůl.

Knihovna může plnit nejen úložnou funkci, ale může hrát i roli pohledové dominanty v místnosti. Nemusí být nutně zaplněna do posledního kousku ani knihami, ani šanony. Vždy by v ní měl zbýt alespoň částečně nějaký volný prostor.

Současný trh nabízí velké množství takzvaných stavebnicových knihoven, které je možno flexibilně rozšiřovat a postupně doplňovat v závislosti na množství knih a dalších  dokumentů žádajících si své řádné uložení. 

Při volbě velikosti knihovny v kanceláři vždy vycházejte z dispozičních možností daného prostoru.

http://vybavujeme-kancelar.cz/kancelarsky-nabytek/kancelarske-skrine/policove-skrine/policove-skrine-800

Foto – zdroje: distroarchitecture.com, decorshomenet.com, archello.com.