Laminovací stroje, kroužková vazba a řezačky do kanceláří

Laminovací stroje, kroužková vazba a řezačky do kanceláří
Práci v kanceláři si můžeme usnadnit za pomoci mnoha různých strojů, přístrojů a třeba i menších typů zařízení, jako jsou například vázací stroje, laminovací stroje anebo řezačky papíru.
Laminovací stroje umožňují za pomocí technologie zvané laminování zlepšovat jak optické, tak mechanické vlastnosti dokumentů oboustrannou aplikací průhledné laminovací fólie. V tomto procesu je využíváno vysokého tlaku a teploty.  Pokročilé technologie mají schopnost zaručit jednoduchou práci při zachování vysoké úrovně bezpečí uživatele. Laminováním dokumentů zvýšíme také jejich odolnost vůči UV záření, odolnost proti oděru a zašpinění, houževnatost a zajistíme dokumentům také neprostupnost vlhka. Laminátory mají různou dobu nahřívání, ty s menší kapacitou, vhodné pro běžné kancelářské využití kolem 3 až 4 minut. Ty větší potřebují samozřejmě delší dobu nahřívání.
Kroužková vazba je ideálním způsobem, jak zajistit vázání dokumentů a tím zároveň i jejich lepší organizaci. Kancelářské vázací stroje mohou být dennodenně využívány. Jejich výhodou je časová úspora, nízké náklady, rychlá výměny stránek možnost opakovaného použití navíc i snadné otevírání dokumentů.
Při vazbě dokumentů na vázacích strojích je velmi důležité především používání správných velikostí hřbetů. Příliš malý plastový hřbet se může otevřít anebo vůbec neumožní otáčení stránek. K dispozici jsou v různých barvách také přední a zadní desky pro vazbu dokumentů. I zde je důležitá volba vhodné přední a zadní desky.
Stejně tak dobře můžete v kanceláři využít řezačky papíru, a to pákové nebo kotoučové. Ty vybírejte podle tloušťky řezaného materiálu. Řezačky bývají vybaveny unikátními bezpečnostními systémy, například systémem SafeCut. Řezačky jsou prodávány v různých rozměrech i o různé hmotnosti. Různé typy řezaček jsou uzpůsobeny velikosti řezaného formátu, obvykle do formátu A4, A3. Běžné kancelářské řezačky mají kapacitu 10 řezaných listů. Vyrábějí se v různém barevném provedení. 

Kvalitní kancelářskou techniku, laminovací stroj nebo příslušentsví pro kroužkovou vazbu naleznete zde 

http://www.vybavujeme-kancelar.cz/kancelarsky-nabytek/projekcni-technika

Foto -  zdroj: aliexpess.com, royalsovereign.com, tradekorea.com.