Magnetické a promítací tabule

Magnetické a promítací tabule

Pro psaní a prezentaci na poradách a při školeních najdou uplatnění ve firmách i školách magnetické a promítací tabule. Jsou obvykle bílé s lakovaným povrchem. Mohou to být jak management flipcharty, tak magnetické lakované tabule anebo velmi kvalitní sklokeramické magnetické tabule určené k častému využívání.
Ať již vaše firma využívá tyto druhy tabulí často, nebo jen výjimečně, vybere si z bohaté nabídky magnetických tabulí a tabulí promítacích každý uživatel. Podle frekvence namáhání povrchu je vhodné vybírat mezi velmi kvalitní nástěnnou tabulí určenou i pro popis fixem, která je vhodná pro každodenní využívání anebo časté využívání a mezi tabulemi, které jsou využívané pouze občas a nejsou tedy tolik namáhané. 
Magnetické lakované tabule nabídnou klasiku v podobě kvalitního hliníkového rámu, zabezpečeného v rozích plastovými chrániči. Součástí rámu bývá polička na odkládání popisovačů a magnetů. Speciální povrchová úprava tabule brání jejímu rezivění. Používáte-li na tuto tabuli popisovače, je zaručeno, že budou snadno mazatelné. Vše bývá dodáváno včetně montážních prvků. 
Management flipcharty s lakovanou magnetickou tabulí v sobě zahrnují dvě výklopná magnetická ramena, která umožňují najednou prezentovat na třech papírech. Ve spodní části jsou umístěny držáky na popisovače a v neposlední řadě je velkou výhodou možnost výškového nastavení  flipchartu. Mazání je na nich možné obvykle i za sucha a dají se rovněž využít jako promítací plocha.
Cenově výhodná alternativa magnetických tabulí vhodná pro občasné užívání nabízí materiál lakovaný ploch speciálně povrchově upraveného bílým lakem. Popisování je u nich pak možné popisovači pro tabule stíratelné za sucha.
Na trhu se můžeme setkat i se skleněnými promítacími tabulemi, které jsou určené zvláště pro klasické PowerPoint prezentace. Jedná se o magneticky adhezní tabule, popisovatelné a stíratelné na mokro. Pro upevnění na stěnu jsou tabule dodávány s pevnými úchytnými prvky z ušlechtilé oceli. Skleněné promítací tabule jsou vhodné pro všechny druhy projekce, rovněž pro interaktivní práci s projektory a jak na krátkou, tak na ultrakrátkou vzdálenost.   

http://www.vybavujeme-kancelar.cz/kancelarsky-nabytek/bile-tabule

Foto - zdroj: rocheav.co.uk, metroplan.co.uk, fpinnovations.co.uk.