Máte firmu doma?

V případě, že máte sídlo Vaší firmy doma, je zapotřebí, aby vaše domácí pracoviště splňovalo nejen pracovní ale i společenské podmínky. To znamená, že vhodným řešením prostor je zapotřebí zajistit dobré pracovní podmínky i pro menší skupinu pracovníků a také prostor pro firemní jednání.
To, jak svou kancelář v domácích podmínkách pro správný provoz vaší firmy uspořádáte, je vždy závislé na konkrétních podmínkách prostoru, který k tomu máte doma vyhrazený. Opomenout nelze ani charakter práce a její případné společenské nároky. Pokud se jedná o časté kontakty s klienty, vždy bude velmi vhodné reprezentativní nábytkové vybavení, které se dá flexibilně upravovat podle okamžitých potřeb.
Vlastní kancelářské pracoviště by mělo obsahovat kancelářský stůl nejlépe i s mobilním kontejnerem a jednací plochou, kancelářskou židli, počítač a kancelářské skříňky.  Běžný kancelářský stůl má optimální délku 150 cm a hloubku 80 cm.  Výška by měla být regulovatelná v rozmezí 68 až 76 cm. Pokud to povaha práce vyžaduje, bude zapotřebí vybavit vaši firmu i v domácím prostředí jednacím stolem a potřebným počtem židlí.
Provozně můžete firemní kancelář v rámci vašeho domu situovat do vyčleněných prostor, které jsou nejvhodnější v prostoru přízemí, případně v samostatném křídle objektu.  Velmi atraktivně může vyhlížet firemní kancelář v podkroví. Ať již je umístění jakékoli, vždy si vyžádá stanovení základních provozních podmínek.
Podle pracovního  zařazení  se jedná nejčastěji o domácí pracoviště typu advokátních a notářských  kanceláří, realitních a reklamních agentur, projekčních  ateliérů, finančního a jiného poradenství. Pochopitelně každé z těchto typů pracovišť má svá specifika, tudíž i jejich vybavení kancelářským  nábytkem bude pro každé z těchto typů pracovišť více či méně odlišné.
Pro vstupní prostory je vhodné vybavení, které umožní návštěvníkovi možnost odložení svrchního oděvu a případně i deštníku. Přezouvání není nutné, u vstupu můžete umístit zátěžový koberec. Další kus kancelářského nábytku by měl nabídnout možnost odložení aktovky, složky, notebooku, kabelky případně dalších zavazadel.

mnoho funkčního kancelářského nábytku si můžete vybrat na těchto stránkáchhttp://vybavujeme-kancelar.cz/kancelarsky-nabytek/kancelarske-zidle

Foto: gardenhomeplans.com, hemaisonette.net, hit-decor.net.