Podlahy vhodné do kanceláří

Na povrchu podlahové krytiny určené pro kancelář by měla být vrstva, která bude sloužit jako speciální ochrana proti opotřebování podlahy. Jen tak zůstane podlaha stále jako nová i tam, kde je vystavena velkému provozu.
V kancelářích dnes již většinu pracovní doby tráví všichni zaměstnanci na židlích na kolečkách. Umožňuje jim to být mobilní a to je jistě nesporná výhoda. Abychom se však nedočkali nepříjemného zklamání, musíme si při výběru podlahy všímat, zda je pro pojízdný nábytek vhodná.  
Podlahové krytiny se dělí do tříd podle tvrdosti a možné zátěže. Výrobci udávají mimo jiné i charakteristiky, které vypovídají o tom, jaké hrozí nebezpečí poškození podlahy nábytkem. Kromě například odolnosti vůči otlačení při bodovém zatížení, vůči opotřebení, nebo vůči poškrábání, k nim patří i odolnost proti oděru kolečkovou židlí.
Volba podlahy do kanceláře se může zdát zprvu poměrně složitým oříškem, ale nemusí tomu tak být. Současný trh s podlahovými krytinami nabízí poměrně pestrý sortiment, který vyhovuje různým typům kanceláří.
Do kanceláří se hodí marmoleum, tvrzená PVC podlaha, zátěžové PVC, plastová heterogenní podlahovina Thermofix a také zátěžové koberce umístěné například na lité nebo anhydritové podlahy, rovněž i podlahy betonové nebo vinylové.
Betonové podlahy již dávno nejsou jen šedé, ale dají se barvit. Pro barvení však jejich vlhkost nesmí přesahovat míru 4%.  Pro náročnější úpravu vnitřních prostor, ke kterým patří i kanceláře, je vhodný nátěr epoxidovou barvou, do níž se vsypou barevné vločky. Ty se následně zalijí vrstvou transparentního epoxidu. Poté vznikne povrch, který může imitovat například leštěný kámen nebo teraco.
Podlahy zvolené pro kanceláře by měly být odolné vůči vrypům a rovněž by měly mít vodoodpudivé účinky. To nám mohou poskytnout také vinylové podlahy. Jejich další předností je vysoká věrnost dezénů imitujících například korek, kov, ale také kámen nebo dřevo. Navíc mají dobré tepelně-izolační schopnosti a jsou vysoce odolné vůči mechanické zátěži.

http://vybavujeme-kancelar.cz/kontakty

Foto – zdroj: zeospot.com, floorwisewa.blogspot.com, wolfvision.com.