Podložky pod nohy a stupátka

Podložky pod nohy a stupátka

Současné moderní kanceláře mají výhodu v tom, že nejrůznější doplňky, které usnadňují práci v kancelářích, jsou obvykle k sehnání na jednom místě.  I naše firma se neustále snaží rozšiřovat sortiment kancelářského nábytku a vybavení i ve směru nejrůznějších doplňků a maličkostí, které maličkostmi přestávají být, jakmile se je naučíme používat a stanou se součástí našich pracovních dnů.  Pokud si na ně zvykneme, je těžké se s nimi loučit.
Zvláště ženy si pravděpodobně velmi snadno oblíbí podložku pod nohy s větráním a vyhříváním, která je pro nohy velmi pohodlná a zároveň pomáhá v zimních měsících řešit problémy s chladem, který dokáže při práci v kanceláři nepříjemně obtěžovat. Podložka umožňuje zdravé ergonomické sezení u pracovního stolu. Vyrobena je z pevného plastu, má 2 nastavitelné výšky opěrky a 3 úrovně nastavení sklonu opěrky. Masážní body na horní části podložky mají za úkol zpříjemnit dlouhodobé sezení u stolu. Tyto druhy nožních opěrek jsou vybaveny ventilátory se dvěma tepelnými úrovněmi. Spotřeba při funkci zahřívání se pohybuje podle úrovně teploty. Napájení je z běžné sítě 230V, délka přípojného kabelu je 1,25m a podložka se prodává v černém barevném provedení. Cena podložky s vyhříváním a s větráním se pohybuje okolo 1.400,- Kč.
Stejně tak i další typy podložek mají barvu nášlapné plochy černou. Tentokrát se bavíme o běžných nožních opěrkách bez vyhřívání, které mají kovový rám a plastovou nášlapnou plochu. Povrch podložek je protiskluzový a gumové koncovky na kovových rámech obou typů, užší i širší podložky, zabraňují posunu opěrky a zároveň i poškrábání podlahy. Cena těchto podložek je kolem 600,- až 700,- Kč/ks.
Některé podložky nohou bývají i výkyvné a nastavitelné jednoduše tlakem nohou. Mají nášlapné protiskluzné plochy z ABS plastu v černém provedení a chromovaný podstavec taktéž s gumovými patkami. Výška tohoto typu podložek je 75 mm a má možnost výškové nastavitelnosti v přední části minimálně 27 mm a v zadní části maximálně 147 mm.
Pro práci v kanceláři se dále hodí i plastová stupátka, případně ocelová, která usnadňují přístup k výše položeným spisům a dokladům uložených v horních regálech atd. Spodní hranu mívají stupátka gumovou, což zabraňuje klouzání a zajišťuje tak bezpečnost při zatížení.

http://vybavujeme-kancelar.cz/kancelarsky-nabytek/kancelarska-technika/ostatni/podlozky/podlozky-pod-nohy

Foto – zdroj: kos.ie, lib.store.yahoo.net.