Příčky a paravány do kanceláří

Paravány a také mobilní příčky jsou zásadními prvky, které umožňují prostorové rozdělení či vymezení vlastního prostoru pro práci.  Efektu rozdělení prostoru lze jednoduše dosáhnout také za pomoci přepážky nebo panelu. Vždy záleží na volbě hlavně z účelového hlediska. Někdy je zapotřebí oddělit celý pohledový prostor, jinde, třeba v call centrech nebo v kancelářích s open space (otevřený prostor) se tato situace řeší často právě za pomoci přepážek mezi jednotlivými stoly zaměstnanců.

Paravány mohou být v různých výškách i šířkách a také v různém typovém provedení. Často se jedná vlastně o dřevěné či kovové rámy s výplní, kterou může být plast, dřevotřískové desky, korkové panely, textil nebo lakované plechy a podobně. Mohou být průhledné i neprůhledné, holé anebo dokonce opatřené závěsnými poutky či kapsami, a tehdy plní i funkci odkladného prostoru. Korkové panely mohou být využity jako nástěnky.   

V prostorách náročnějších kanceláří se využívají k oddělení od ostatního provozu spíše přepážky s výplní z bezpečnostního skla. Použity mohou být i průhledné panely z polykarbonátu, ty lze za určitých podmínek i spojovat a vytvářet tak celé oddělovací sestavy například ve tvaru půdorysného oblouku.

Jednoduchým a zároveň velmi působivým způsobem vytvoření přepážky zvláště v prostředí domácí pracovny mohou být využity i květinové stěny anebo pojízdné regály na knihy. Paravány a dělící příčky pro domácí kanceláře nebude jistě problém vyrobit svépomocí, tak lze vyrobit dělící stěnu přesně podle osobních představ a velikostních požadavků.

Poslední dobou vytvářejí dělící prostorovou příčku knihovny, které jsou již ve výrobě k této funkci konstruovány. Bývají nejčastěji z lakovaného a barveného dřeva, mohou být však i kovové. Jejich výběr by měl odpovídat stylu, v jakém je zařízena většina kanceláře.

http://vybavujeme-kancelar.cz/kancelarsky-nabytek/prislusenstvi-kancelarsky-nabytek  

Foto – zdroje: archiexpo.com, Ibiz.com, globalmarket.com.