Řezačky

Řezačky

Řezačky papíru dělíme na kotoučové a pákové. Menší jsou vhodné pro domácí použití anebo do menších kanceláří, ty větší budou užitečné ve školách, kopírovacích centrech nebo ve velkých kancelářích. U běžných řezaček je ideální umístit zde 10 listů k současnému odříznutí.
U kotoučových řezaček je možné díky výměně řezných hlav pozměnit okraje na papíru na okrasný řez, například ve tvaru vlnky anebo využít řeznou hlavu pro perforaci okraje. 
Zvláště pro velké kanceláře, školy nebo kopírovací centra jsou určené robustní pákové řezačky a celokovové velkoobjemové řezačky značky REXEL, které máme ve své nabídce i my. Tato značka představuje špičkovou kvalitu řezacích strojů zaměřených na precizní řemeslné zpracování strojů tohoto typu. Jejich velkou výhodou je samoostřící čepel. Tato čepel je z vysoce odolné kalené oceli, která je zároveň zárukou dlouhé životnosti a hladkého řezu papíru, a to i při větším množství zároveň řezaných listů. Ideální je, pokud má řezačka velkou a těžkou základnu, zvyšuje to její celkovou stabilitu. Pro pohodlné řezání je řezačka vybavena ergonomicky tvarovaným úchytem. Nesmí chybět ani dobře čitelné metrické a také palcové měřítko. Pro maximálně přesné řezání má tento typ řezačky k dispozici laser. Pro řezání malých formátů disponuje speciálním vodítkem, které zajistí bezproblémové řezání například u fotografií. K pevnému ukotvení papíru slouží přítlačná lišta. Důležitou součástí řezaček papíru je ochranný kryt bránící vzniku úrazů rukou při řezání. 
I pro řezání většího množství dokumentů jsou na trhu speciální řezačky papíru typu Fellowes. Při práci s nimi nejste omezeni počtem řezaných dokumentů ani jejich tvrdostí. Možné je zde řezání i materiálů tvrdších, než je papír. Řezné hlavy ke kotoučovým řezačkám je možné dokoupit i samostatně.   

http://www.vybavujeme-kancelar.cz/kancelarsky-nabytek/rezacky-stroje

Foto- zdroj: texasenvironment.org, armyproperty.com, qcmcorp.com.