Sejfy. trezory a pokladny

Sejfy, trezory a pokladny

V každé kanceláři a zvláště v těch, kde se pracuje s finanční hotovostí, je zapotřebí bankovky a jiné ceniny ukládat na bezpečné místo. K tomu slouží nejrůznější typy trezorů, sejfů a přenosných pokladen. 
Poměrně oblíbené a dosti využívané jsou nábytkové trezory. Mají dvouplášťovou konstrukci, vnitřní opláštění z materiálu o tloušťce 1,5 mm, vnější opláštění z 3 mm silného materiálu. Dvouplášťová dvířka jsou o síle 45 mm. Tento typ trezorů bývá vybaven bezpečnostním zámkem se dvěma klíči.  Snadno se připevňuje k podložce anebo k zadní stěně pomocí čtyř montážních bodů. Přepážkou je rozdělen na dvě poloviny. Hmotnost takovéhoto trezoru se pohybuje okolo 31kg.
Obdobou trezoru v menším provedení je bezpečnostní schránka, obvykle o hmotnosti kolem 24 kg.  Vstupní otvor má rozměry 28,5 x 17,5 cm. Například bezpečnostní schránka Trixi  typ 420 je určena pro ukládání cenností nebo dokumentů.  Taková se v kanceláři může vždy hodit.  Dá se však použít například i v hotelích, ubytovnách, na výstavištích.
Bezpečnostní schránka je osazena trezorovým zámkem firmy  STUV se dvěma klíči. Další možností, jak uschovat cenné předměty v kanceláři jsou minitrezory. Jsou vyrobeny z pevné oceli, mohou se upevňovat k podložce, například k desce stolu. Kvalitní cylindrický zámek jistě dostatečně poslouží k uzamčení drobných cenností.
Vhodnou pomůckou k uschování menších finančních obnosů může být přenosná pokladna.  Víko i spodní díl jsou vyrobeny z tažného plechu. Pokladna je vybavena bezpečnostním zámkem se dvěma klíči.  Vložka na mince a bankovky je volně vyjímatelná.
Pro větší cenné dokumenty, archivy anebo smlouvy uložené v pořadačích je možné pro bezpečné uschování využít velkou bezpečnostní skříň v masivním provedení s dvojitými stěnami. Má dvouplášťové dveře se speciálním zesílením v uzamykací oblasti. Izolační hmota chrání obsah proti ohni, navíc celoobvodové lemování brání vniknutí požárních plynů. Celá skříň má zcela hladké opláštění bez jakýchkoli záchytných bodů pro vniknutí lupičského nářadí. Skříň je opatřena vysoce kvalitním centrálním zamykáním motýlkovým bezpečnostním zámkem s osmi západkami. Také mohutné závěsy pantů ochrání vnitřní prostor bezpečnostní skříně proti násilnému vniknutí neoprávněnými osobami.  Navíc za příplatek lze nechat do těchto skříní pořídit ještě další vnitřní uzamykatelnou přihrádku. 

http://vybavujeme-kancelar.cz/kancelarsky-nabytek/kancelarska-technika/penize/pokladny-a-sejfy

Foto -zdroj: cpsc.gov, hotelfunicolare.com, farm7.staticflickr.com.