Sklo v kanceláři dobře koresponduje se dřevěným nábytkem

Sklo a skleněné plochy ladí prakticky s každým interiérovým designem. Propouští dostatek přirozeného denního světla a nejen díky tomu může dát i vaší kanceláři nový rozměr. Se dřevem a dřevěným nábytkem se skvěle doplňuje. Ačkoli je sklo na pohled křehké, je ve skutečnosti velmi odolné a pevné, není důvod, proč s ním nevybavit kancelář a zároveň tak do ní přinést více světla a opticky ji tak zvětšit.
Ze skla lze vyrobit do kancelářského interiéru mnoho prvků, od klasických až po ty nezvyklé. Sklo, které je prostupné, působí lehkým a vzdušným dojmem, a tak bude vytvářet přirozený a příjemně působící kontrast ke dřevěnému kancelářskému nábytku anebo k nábytku vyrobenému z dřevěných dýh případně kombinovanému s kovem. Dřevěný nábytek vždy na rozdíl od skla celkově prostor zateplí a zpříjemní.  
Kromě velkých oken může být kancelář opatřena také celoskleněnými dveřmi anebo skleněným schodištěm případně její interiér mohou doplňovat nezvykle řešené prvky jako designové topení se skleněnými panely anebo průhledné luxfery, které jdou opět do módy. I v kancelářských kuchyňkách se uplatní sklo, které může být použito jako praktický a efektní obklad za kuchyňskou linkou anebo jako odolná pracovní deska. Řešením jak zapojit sklo do interiéru nemusí být vždy pouze jednobarevná varianta, vhod mohou přijít i barevně tónované, matné nebo pískované skleněné povrchy. 
Ozdobit nebo barevně tónovat skleněné plochy vám mohou pomoci rovněž speciální adhezivní fólie, které drží na skle díky statické elektřině. Řešením pro náročné jsou kvalitní lepené fólie odolávající vysoké zátěži. Ty nepropouštějí ani UV záření, nesloupnou se a v kancelářském interiéru mohou zároveň působit jako ochranný prvek. 
Skleněné dveře v kanceláři vás v žádném případě nemusí připravit o jisté soukromí. Jako velmi stylové řešení se v tomto případě nabízejí například dveře s výplní z plochého plaveného skla Lacobel. Tento materiál není průsvitný. Jeho zadní strana je opatřena lakovanou povrchovou úpravou. Jako další varianta se nabízí využití Matelacu, to je neprůhledného skla podlepeného bezpečnostní fólií.  Toto sklo je na rozdíl od Lacobelu matné.

http://www.vybavujeme-kancelar.cz/kancelarsky-nabytek/

Foto – zdroj: bearglassnj.com, avc-design.ch, bene.com.