Stínící prvky do oken kanceláří

Ke stínění kancelářských prostor lze dnes vybírat z opravdu velkého množství možností. Nabízejí jak klasické rolety, tak rolety s brzdou, rolety s řetízkem, rolety s krycí lištou, se závěsem, rolety pro střešní okna, rolety římské, americké či s kladkovým ovládáním, ale i  vertikální nebo horizontální žaluzie.

Pro svůj elegantní vzhled, širokou nabídku materiálů a snadné ovládání jsou stále oblíbené vertikální žaluzie.  Dají se pořídit v různých barvách i ovládacích systémech. Jejich účinek z hlediska stínění ale není až tak velký, dokážou zadržet asi jen 25% sluneční energie. Spíše jsou tedy využívány pro svůj estetický a dekorativní účinek.

Horizontální žaluzie jsou na tom z hlediska bránění nežádoucímu průchodu světla lépe, zadrží až 50 % slunečního záření. Jeho vlivem se však silně zahřívají, a tak se mohou v interiéru stát další otopnou plochou.

Římské rolety jsou snadno udržovatelné. Pomocí suchého zipu lze látku římské rolety z hliníkového rámu snadno odepnout. Poté je možné roletu oprat běžným způsobem. Se zavěšenou roletou se běžně manipuluje pomocí řetízkového mechanismu, získají se tím na roletě pravidelné sklady.

Americké rolety patří k symbolům elegance ve stínící kancelářské technice. Jakmile jsou rolety stahovány, zcela pravidelně se horizontálně řasí. Tkanina, ze které jsou americké rolety vyráběny, pochází z afrického dřeva.

Mezi oblíbené druhy kancelářských rolet patří rolety s kladkovým ovládáním. Navíjí se odspodu za pomoci kladek a ovládací šňůry. Obtočením šňůry okolo plastové úchytky se roleta zastaví v chodu. Zdrojem přírodního materiálu k výrobě tohoto druhu rolet slouží africké dřevo.

Vzhledem k tomu, že některé kancelářské prostory se mohou nacházet v podkroví budov, jejich prosvětlování je zajišťováno střešními okny. Rolety pro střešní okna mohou být v současnosti ovládána i dálkovým ovládáním. Hlavním úkolem rolet pro střešní okna je  zabránit přehřívání  interiérů a  zároveň eliminovat v interiéru  intenzitu slunečního svitu.

http://vybavujeme-kancelar.cz/kontakty

Foto – zdroje: smartglassinternational.com, windows-blinds.net, commercialblinds.co.uk.