Stojany a držáky na kola

Stojany a držáky na kola

V letním období mnoho zaměstnanců dojíždí do práce na kolech. Vymění pohodlí svých aut za svěží vítr, kterým se prohání  2x denně cestou do a z práce. Pohyb je zdravý a mnozí ze zaměstnanců vaší kanceláře se tímto způsobem připravují na svou letní dovolenou, kdy naloží kola na auta a vyrazí do přírody.
Pokud jste zatím pro své zaměstnance nepořídili stojany na kola, máte mnohé možnosti. Většina stojanů je vyrobena z tuhých ocelových profilů, povrchová úprava je provedena žárovým zinkováním, což zaručuje téměř neomezenou životnost stojanu. Různými způsoby jsou pak připraveny tyto stojany ke kotvení k zemi. A vzhledem k tomu, že kotvení je nutné provádět k různým povrchům, kotevní materiály jsou kotvy, hmoždinky a šrouby, které však nebývají přiloženy. Některé typy těchto stojanů jsou určené k zabetonování.
Uvnitř budov pak mohou zaměstnanci umisťovat svá kola na speciálně konstruované věšáky na kola.  Ty jsou také vyráběny z tuhých ocelových profilů. Povrchová úprava je prováděna obvykle práškovými barvami. Velmi jednoduché a vhodné hlavně pro úsporu místa je kotvení na zeď. Z důvodů možnosti kotvení do zdí z různých materiálů opět nebývají kotvící materiály dodávány. Je nutné vybírat mezi hmoždinkami, kotvami anebo šrouby podle typu zdícího materiálu.
K věšákům je možné nechat si dodat police, které slouží jako odkladní prostor na drobnosti v místě nad věšákem kol. Tento typ věšáků na kola je velmi oblíbený právě kvůli úspoře místa. Kola uvnitř budov a kanceláří je možné umísťovat i do skříní k tomu určených, které se velmi podobají skříním šatním.    
Některé věšáky na kola jsou i skládací, takže nezabírají v místnosti prostor, ve složeném stavu jsou obvykle pouze v délce kolem 1 až 1,3 metru. Pokud na nich není žádné kolo umístěno, lze takový věšák sklopit. Takové stojany jsou často připravené právě ke kotvení na zeď.

http://vybavujeme-kancelar.cz/

Foto – zdroj: 4-ps.googleusercontent.com, 2bimg.bridgat.com, geo.sunysb.edu.