Třiďte odpad i v kanceláři

Třiďte odpad i v kanceláři
V dnešní době není žádný problém třídit odpad i v kancelářích a na nejrůznějších místech ve firmách.  Dostatečně široký sortiment nejrůznějších druhů košů, sortérů i průmyslových nádob na odpady umožňuje zcela pohodlné a bezproblémové třídění odpadu.
Například pro kancelářské účely lze využívat barevně značených pytlů na odpadky, které jsou vyrobené v barevném rozlišení dle obvyklých standardů. V černé barvě jsou to pytle určené pro smíšený odpad, ve žluté barvě pytle pro plastový odpad, červená barva pytlů je určená pero odpad nebezpečný, modré plastové pytle jsou pro odpad papírový a nakonec jsou zelené pytle na barevný odpad.  
Pytle na odpady jsou vyráběny ze silné  LDPE a HDPE fólie tloušťky 40,50,60,80 nebo dokonce i 200 mikronů. Fólie je dostatečně silná proti protržení a její síla je vždy adekvátní objemu pytle. Pytle pro kancelářské účely bývají obvykle dodávány v balení podle druhu a objemu, nejčastěji v kartonech.  Jsou to ideální pytle na odpadky pro tříděný odpad a jejich následné balení.
Pro velké kanceláře, kde je více zaměstnanců a každý má svůj menší odpadkový koš pod svým pracovním stolem a dále je potřeba odpad třídit a uskladňovat vždy do pravidelného úklidového dne na jednotném místě, jsou vhodné koše na tříděný odpad. Koše na tříděný odpad jsou na současný trh dodávány ve vysoké kvalitě, takové koše jsou výhodné k tříděnému sběru odpadků v kancelářích, ale i školách nebo průmyslových objektech a úřadech. Tvar košů je současně navržen tak, aby mohl být využíván i v prostorách s nedostatkem místa. Pro snadnou manipulaci jsou obvykle takovéto koše vybavovány dvěma postranními madly. Podle druhu skladovaného odpadu mají barevná víka ke snadnému rozlišení. Koše mohou být umisťovány na podvozky, což usnadňuje manipulaci s nimi, zvláště pokud jsou již naplněny.
Ekologické zacházení s odpady je součástí moderního života nás všech, je tedy dobré pamatovat na něj i v kancelářích.

http://vybavujeme-kancelar.cz/kancelarsky-nabytek/kancelarska-technika/lisovani-odpadu
Foto – zdroj: chatchada.com, buschsystems.com, oppictures.com.