Úklid kanceláře

Úklid kanceláře

Pro úklid větších kanceláří a přístupových místností je dobrou volbou využití úklidových vozíků se dvěma vědry. Využít lze i nejrůznější typy samostatných plochých mopů.

Úklidové vozíky se dvěma kbelíky obvykle o kapacitě 15 až 20 l jsou vybaveny základní nosnou konstrukcí vyrobenou z plastu, aby celková sada nebyla příliš těžká, anebo z ocelových chromovaných trubek s velmi dobrou tuhostí.  Konstrukce je vespod opatřena otočnými kolečky pro snadné přemisťování. Kolečka mají plastové chrániče působící proti možnému poškození.  Vozíky jsou obvykle vybaveny překlápěcí rukojetí a také pákovým ždímačem mopu. Některé mají navíc ještě rámy pro zavěšení plastového pytle na odpadky.

Ploché mopy skládající se z držáku a tyče, která je obvykle hliníková, jsou účinnými bojovníky s nečistotami podlahových krytin v kancelářích. Mopy mívají buďto kombinované nebo celosmyčkové vyměnitelné jazyky, které jsou vhodné na všechny typy vodou omyvatelných podlah. Celosmyčkové jazyky jsou oproti kombinovaným vhodnější pro časté praní. Vyrobeny jsou z vláken v kombinaci bavlna a polyester.  Hliníkové tyče držáků jsou často vyměnitelné a dají se použít stejně tak dobře u plochých, jako i třásňových mopů.

 Profesionální držáky mopů jsou vyráběny z kvalitního tvrzeného plastu. Sešlápnutím pedálu mop jednoduše složíte pro ždímání ve ždímači, a to bez nutného dotyku znečištěného mopu rukou. Díky kloubovému ramenu mopu jsou dobře přístupná i místa pod nábytkem a v rozích místností.  Kloub současně umožňuje provádět úklid takzvaným osmičkovým způsobem.

Pro odprašování výše uložených ploch s horším přístupem je možné využít ocelové skládací schůdky s lehkou konstrukcí se dvěma, třemi nebo i více schůdky.  Pokud jsou schůdky potažené gumou, zabrání to zároveň případnému sklouznutí, i madla mohou být potažena gumou.

Účinnými pomocníky při úklidu jsou také vysavače a odpadkové koše, kterým se věnujeme v dalším článku.

http://vybavujeme-kancelar.cz/kancelarsky-nabytek/kancelarska-technika/cistici-prostredky

Foto - zdroje: img.en.china.cn, numaproject.com, otakku.com.