Vazací stroje

Vázací stroje 

Při vazbě je důležité v první řadě používání správných velikostí hřbetů. Příliš malý plastový hřbet se může snadno otevřít anebo může zabránit otáčení stránek. Dále je velmi důležité použití vhodných předních i zadních desek. Ty jsou, stejně jako plastové hřbety, v různých barvách. 
Kroužková vazba je ideálním způsobem, jak vázat dokumenty především pro běžné každodenní kancelářské využití. Její velkou výhodou je časová úspora, nízké náklady na její pořízení a možnost opakovaného použití. Dokumenty svázané v kroužkové vazbě se snadno otevírají až na 180° a navíc je možné velmi rychle provést výměnu stránek, bez jakéhokoli poškození celkové vazby. Kroužkové vazby řadíme k manuálním typům vázacích strojů.
Dalším typem vázacích strojů jsou termální vázací stroje, jejichž použití je taktéž velmi snadné a rychlé. Praktické termální vazače se využívají při rychlém vytváření brožur a publikací, a to pro vazbu od 200 přes 300 listů, některé až 400 listů ve formátu nejvýše A4 do výšky hřbetu obvykle kolem 30 mm. Doporučuje se pro co nejlepší výsledný dojem z publikace a také pro její dlouhou životnost využít průhledné přední a pevné zadní kartonové desky. Termální vázací stroje mají krátký nahřívací čas, zvukovou i světelnou signalizaci při dosažení požadované teploty, i při vázání, navíc i automatický výběr teploty pro perfektní výsledek vázání. Jejich požívání je velmi jednoduché. Mají kompaktní tvar vhodný pro přenos, takže není nutné do každé kanceláře ve firmě pořizovat další stroje. Rychlost pro kapacitu vázání 200 listů formátu A4 je 40 s. Po provedení termovazby uložíte publikaci pro vychlazení na chladící stojánek, který je součástí balení termovažače.
Naše firma vám nabízí tepelný vazač GBC THERMABIND T200 s kapacitou 200 listů formátu A4 anebo pro větší kapacitu, a to pro až 400 listů formátu A4 tepelný vazač GBC THERMABIND T400.

http://vybavujeme-kancelar.cz/kancelarsky-nabytek/kancelarska-technika/vazba

Foto – zdroj: officemachines.net, hellopro.fr, papersmart.de