Vytápění moderní kanceláře

Vytápění moderní kanceláře

Tepelnou pohodu v kanceláři mohou zabezpečovat buďto velkoplošné topné plochy anebo topná tělesa. Z hlediska estetického dojmu jsou zvláště významná topná tělesa, jelikož velkoplošné topné plochy jako podlahové nebo stěnové nejsou viditelné.
Naopak topná tělesa tvoří plnohodnotnou a funkční součást kancelářského interiéru a zároveň esteticky dotvářejí celkový dojem z kanceláře. Topná tělesa se samozřejmě umisťují podle prostorových dispozic kanceláří, a to obvykle v místech s největšími tepelnými ztrátami. Takovými místy bývají prostory pod okny a obvodové stěny.
Výkon topných těles se určuje na základě výpočtu tepelných ztrát v každé jednotlivé kanceláři, a to tak, aby výkon topných těles byl vyšší než celková ztráta vytápěné kancelářské místnosti.  Délka topného tělesa by měla být stejná jako délka okenního otvoru, protože proudění ohřátého vzduchu z topného tělesa eliminuje chladnější proudy vzduchu, které v blízkosti ploch zasklení běžně vznikají.
Topná tělesa v kombinaci s dalšími prvky kanceláře jako jsou nábytek, barevné stěny, osvětlení, podlahy případně koberce a obrazy dotvářejí celkový estetický dojem z kanceláře a přispívají k pocitu  dobré pohody.
Topná tělesa mohou být zhotovena z nejrůznějších materiálů, nejčastěji jsou ocelová, litinová, hliníková, měděná, betonová, keramická. Mezi nejběžnější druhy konvekčních a sálavých topných  těles, které jsou používána u soustav ústředního topení, patří: článková tělesa litinová, ocelová nebo hliníková.
Do moderní kanceláře budou ideální desková topná tělesa, takzvané topné panely. Jsou velmi vhodné  pro pružně pracující topné soustavy s nuceným oběhem. Dodávají se v různých šířkách od 300 do 900 mm, s délkami 450 až 300 mm. Vyrábějí se obvykle s jedním až třemi panely.
V současnosti je možné pořídit do kanceláře také radiátory na míru. Někteří výrobci nabízejí zákazníkům možnost vytvořit si vlastní představu radiátoru, tu pak se zákazníkem výrobce zkonzultuje a podle klientova návrhu vytvoří takto dané radiátorové těleso. Vybírat lze ze škály až 40ti barevných  odstínů. Originálním řešením otopného tělesa se mohou stát i radiátory kombinované se zrcadly. Zkrátka radiátory už dávno nejsou jen nudně vypadající součást interiérů, ale stále častěji se stávají pohledově zajímavými funkčními doplňky. 
Podobně jako článková nebo panelová topná tělesa se do kanceláří hodí i konvektory. Dodávají se jako podlahové, nástěnné nebo parapetní či stojanové s různým designem. Mohou sloužit například jako konvektorové lavice ve vstupních halách a přístupových prostorách. 

jaká topná tělasi si do kancelářského prostoru pořídit Vám poradí odborníci na těchto stránkách http://vybavujeme-kancelar.cz/kontakty

Foto: minimalissimo.com, bathroom-review.co.uk, isan.cz.